Printed from JewishNikolaev.com

«Мова – культурний код нації»

«Мова – культурний код нації»

Четверг, 02. Март, 2017 - 4:04

 почта

 DSC09715.JPG

Найбільше і найдорожче 
добро кожного народу - це його мова, 
та жива схованка людського духу,
його багата скарбниця, 
в яку народ складає
і своє давнє життя,
і свої сподіванки, 
розум, досвід, почування.

Панас Мирний

«Мова – культурний код нації» - під таким гаслом на базі Миколаївської спеціалізованої приватної школи «Ор Менахем» проведено обласні педагогічні читання, організовані кафедрою теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з метою популяризації та підтримки вивчення рідних мов у загальноосвітніх навчальних закладах та недільних школах Миколаївської області, відзначення Міжнародного дня рідної мови. Вже з перших хвилин зустрічі гості були зачаровані словами пісні, що звучала на івриті. Так вокальний ансамбль школи "Ор Менахем" зустрічав шановних представників громадських організацій, недільних шкіл національних товариств.
Першими на цій зустрічі виступали господарі - директор школи Кисловська М.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Гула Н.І., заступник директора з виховної роботи Калугіна О.Ю.. В своїй презентації вони представили історію мови іврит, цікаві факти про її особливості, провели мовні паралелі. Присутні мали можливість ознайомитися з програмами вивчення мови іврит в школі "Ор Менахем", які пов'язані з єврейськими традиціями, фольклором. Було наголошено на тому, що вивчення мови проходить також через діалог поколінь, участь в олімпіадах по предметах національного блоку. Учні школи "Ор Менахем" мають можливість покращувати свої знання з мови іврит на телемостах зі школою-побратимом в місті Нес-Ціона (Ізраіль) в рамках проекту "Теомут".
Завідувач кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Галина Миколаївна Гич, кандидат педагогічних наук, доцент, відкрила ці читання, означила значущість вивчення рідних мов у сучасній Україні. 
Учителі загальноосвітніх навчальних закладів і викладачі недільних шкіл області поділилися досвідом викладання рідних мов на Миколаївщині.
Найголовнішим результатом цієї зустрічі була толерантність, співрозуміння та світобачення представників різних народів в єдиній неподільній Україні!

 DSC09687.JPG

DSC09690.JPG DSC09732.JPG

DSC09707.JPG DSC09708.JPG

DSC09714.JPG 

 

Комментарии: «Мова – культурний код нації»
Нет добавленных комментариев